Samfunn
Venstre: – Nye regler bare en kosmetisk endring
Regjeringens endring av regelverket for arbeidsinnvandring er et lite steg i riktig retning, men endringene er først og fremst av kosmetisk art, mener Venstre.
– Dette endrer ikke på det faktum at regjeringen og SV fører den strengeste, mest byråkratiske og minst humane asyl- og innvandringspolitikken i Europa, sier nestleder i Venstre Helge Solum Larsen.
Justisdepartementet varslet fredag at regjeringen vil gjøre regelendringer for arbeidsinnvandring. Endringene innebærer at asylsøkere med avslag vil få behandlet søknad om arbeidsinnvandring selv om vedkommende har brutt utlendingsloven.
Venstres nestleder peker på at det fortsatt er behov for å bedre rettighetene for de papirløse innvandrerne og deres barn.
– Regjeringen lar heller ikke asylsøkere slippe til i arbeidslivet i påvente av søknad og det er ikke mulig å bytte kø fra asyl til arbeidsinnvandring, slik vi har foreslått, sier Solum Larsen. (©NTB)
Nylige artikler
Syltynn avtale mellom Iran og USA
Rekrutterere bruker ikke LinkedIn slik du tror – Vi skroller ikke gjennom innlegg
Flink, men uvillig
Svensk krafttrøbbel kan smitte over til Norge: – Ser uvanlig dyrt ut
Stordalen blir storeier i Norwegian etter gigantavtale
Mest leste artikler
Jan Ketil Arnulf om å åpne for en sivil sjef for E-tjenesten: Ingen garanti for å finne en god kandidat
Torbjørn Aas om når styring tar plassen til ledelse: Derfor må offentlig sektor styres bedre
Norsk studie: Toppledere lar personlige verdier og følelser styre beslutninger
Slik blir du funnet av rekrutterere på LinkedIn.
Tidligere Nav-sjef Hans Christian Holte leder KI Norge: Vil skille KI-hype fra reelle endringer