Arbeidsliv

Direktør i Folkehelseinstituttet Camilla Stoltenberg og direktør i Helsedirektoratet Bjørn Guldvog må kutte henholdsvis 200 og 110 årsverk.

Drastiske kutt i Helsedirektoratet og Folkehelseinstituttet

Må til sammen kutte 330 årsverk.

Publisert Sist oppdatert

Helsedirektoratet skal nedbemanne med 110 årsverk. Direktoratet, som nå har 635 ansatte, rreduserte antallet hoder med 50 i 2016. I år skal må ytterligere 60 kuttes.

Regjeringen kuttet i bevilgningene til Helsedirektoratet i statsbudsjettet og nå krever Hele- og omsorgsdepartementet en hurtig nedbemanningsprosess. Hver måned skal det bli færre, og direktoratet må rapportere månedlig om kutt, melder Dagsavisen.

For å lese denne saken må du være abonnent

Dagens Perspektiv - nye saker på nett hver dag og 8 papirmagasiner i året. Alle abonnement gir tilgang til alle artikler digitalt og e-utgaven. For å få papirutgaven, velg nett og papir. Vi har disse tilbudene:

Dagens Perspektiv
Nett og papir
3 mnd

99,- 750,-

KJØP

Dagens Perspektiv
Nett og papir
12 mnd

2835,-

KJØP

Dagens Perspektiv
Nett
1 mnd

1,- 205,-

KJØP

Dagens Perspektiv
Nett
12 mnd

2400,-

KJØP

Powered by Labrador CMS