Arbeidsliv
– Å forlenge perioden med dagpenger fram til 1. juli vil gi bedre økonomisk sikkerhet for dem som fortsatt er arbeidsledige, gjennom det som er svært krevende tider i arbeidsmarkedet, sier arbeids- og sosialminister Torbjørn Røe Isaksen
Håkon Mosvold Larsen / NTB.
Regjeringen vil forlenge maksperioden på dagpenger
– De som går ut dagpengeperioden i løpet av vinteren og våren vil fortsatt kunne ha store utfordringer med å finne arbeid, sier Torbjørn Røe Isaksen.
Regjeringen foreslår å la ledige som nylig har brukt opp retten til dagpenger, eller er i ferd med å bruke opp retten, fortsette på ytelsen fram til 1. juli 2021.
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
Forsvaret bistår politiet med vakthold i Oslo
Trump: – Vi avsluttet krigen med Iran i dag
Norsk sokkel har passert toppen – eksporten på rekordnivå
Om fornuft og dømmekraft i lederskapet
Jeg jobber med KI. Derfor vil jeg helst ikke snakke om KI
Mest leste artikler
Torbjørn Aas om når styring tar plassen til ledelse: Derfor må offentlig sektor styres bedre
Studentenes reaksjon på kunstig intelligens handler ikke bare om jobber, men om læring, kritisk tenkning og et mer krevende arbeidsliv.
Norsk studie: Toppledere lar personlige verdier og følelser styre beslutninger
Anthropic ber om KI-pause: Reell advarsel eller smart PR-stunt?
Marlen Lauritsen/Silje Finnskog Jensen: Lederflukt er den største sikkerhetsrisikoen i norsk næringsliv