Ledelse
Randi Skaug sier at overføringsverdien fra ekstreme situasjoner først og fremst kommer fra teknikker for frykthåndtering og problemløsning.
Randi Skaug (privat)
Everest for ledere flest
Mange selskaper og utdannelsesinstitusjoner bruker ekstreme omgivelser under lederkursene sine. Mount Everest har blant annet blitt et yndet mål. Ikke alle er overbeviste om verdien - men frykten kan vi bruke, sier Norges første Everest-kvinne.
Verdens høyeste fjell har siden 90-tallet vært brukt mye til kommersiell aktivitet. Blant annet har lederutvikling blitt populært å legge til Everest. Det kan være ekspedisjonsturer til foten av fjellet, klatring av andre fjell i kjeden, eller oppgaveløsning der utgangspunktet er Everest-tragedien i 1996. Hendelsen, som har blitt til film, tok livet til åtte personer, og er gjenstand for mye granskning rundt hva som gikk galt og hvordan det kunne vært unngått.
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
Mye skrolling påvirker opplevelsen av arbeidsmiljøet
Politikerskapt mangel på ansatte i offentlig sektor
Slik leder du best når det gjelder som mest
Hver sjette tiendeklassing har et fravær som vekker bekymring
Innvandring til Norge tilbake på nivået fra 2019
Mest leste artikler
Tilsyns-Norge: Er vi i ferd med å kontrollere hverandre i senk?
Magne Lerø: Korrupsjonsforvirret Eva Joly med svingslag mot Økokrim
Kommunesammenslåinger reduserer byråkrati: Ny rapport fra Kommunekommisjonen
LO avviser drøfting av innleiesaken i Samarbeidskomiteen med Ap
Robert Flataas om skolepolitikk i Norge: Behov for rammer og ressurser fremfor detaljstyring