Ledelse
Randi Skaug sier at overføringsverdien fra ekstreme situasjoner først og fremst kommer fra teknikker for frykthåndtering og problemløsning.
Randi Skaug (privat)
Everest for ledere flest
Mange selskaper og utdannelsesinstitusjoner bruker ekstreme omgivelser under lederkursene sine. Mount Everest har blant annet blitt et yndet mål. Ikke alle er overbeviste om verdien - men frykten kan vi bruke, sier Norges første Everest-kvinne.
Verdens høyeste fjell har siden 90-tallet vært brukt mye til kommersiell aktivitet. Blant annet har lederutvikling blitt populært å legge til Everest. Det kan være ekspedisjonsturer til foten av fjellet, klatring av andre fjell i kjeden, eller oppgaveløsning der utgangspunktet er Everest-tragedien i 1996. Hendelsen, som har blitt til film, tok livet til åtte personer, og er gjenstand for mye granskning rundt hva som gikk galt og hvordan det kunne vært unngått.
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
«Vi må ta en prat ...» Hvordan bli flinkere til å ta de vanskelige samtalene
Ledelse når ressursene ikke strekker til
Hvis du må følge opp alt: Har du ansatt feil, eller leder du feil?
Alle trenger å være del av en flokk
Arbeidstilsynet advarer hotellbransjen
Mest leste artikler
Stortinget bremser kjønnsaktivisme i Bufdir: Hva betyr det?
Hvorfor forlater eldre arbeidslivet tidlig? Ny bok av Lisa Wade
LO og NHO forsvarer statens bidrag til AFP
Slik kan du som leder ta vanskelige samtaler med ansatte
Kraftkrise i Nord-Norge: Politisk ansvar og nødvendige tiltak