Arbeidstilsynets direktør Ingvill Kvernmo står ved et rekkverk på en takterrasse med urbant landskap i bakgrunnen.
Arbeidstilsynets direktør Ingvill Kvernmo er bekymret over det økende arbeidspresset i norsk arbeidsliv, at mange virksomheter skal løse flere oppgaver med færre folk.

Direktør i Arbeidstilsynet Ingvill Kvernmo: Frykter knapphet på arbeidskraft vil føre til økt sykefravær

– Jeg er bekymret for det høye arbeidspresset og knappheten på arbeidskraft som vi ser i flere sektorer, for eksempel i helse. Hvis vi ikke lykkes med å organisere arbeidet på en god måte, risikerer vi mer sykefravær, større rekrutteringsutfordringer og at flere faller ut av arbeidslivet.

Publisert Sist oppdatert

– Her har arbeidsgivere en enormt viktig jobb med å ta vare på den arbeidskraften vi har, sier Kvernmo til Dagens Perspektiv.

For å lese denne saken må du være abonnent

Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd

19,- 209,-

KJØP

Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd

99,- 765,-

KJØP

Powered by Labrador CMS