Ledelse
− Da jeg gikk til denne jobben, var jeg forberedt på at det ville være ulike meninger, sier utdanningsdirektør i Oslo, Marte Gerhardsen.
Berit Roald / NTB
Har ikke involvert rektorene godt nok
− Det vi ikke har vært gode nok på var å involvere skolene og rektorene underveis. Vi tenkte nok at de hadde nok med korona. Det var feil. Og det skal vi følge opp tettere nå.
Den siste tidens oppstandelser om Osloskolen startet med at Dagbladet kunne «avsløre» at flere direktører i Utdanningsetaten i Oslo hadde fått høye lønnstillegg. Videre kunne Dagbladet fortelle om at Utdanningsetaten hadde kjøpt konsulenttjenester for «millionbeløp» for å styrke lederkompetansen.
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
Europas viktigste forsvar er ikke bare flere våpen
Mindre prisvekst gir rentehåp: – Veldig gode nyheter
Den perfekte kandidaten finnes bare på papiret
KS-leder Gunn Marit Helgesen: – Har store forventninger til Kommunekommisjonen II
Ny rapport: Vest-Europa har opplevd sin varmeste juni noensinne
Mest leste artikler
Norges mest lønnsomme innvandrer: Farouk Al-Kasim er reisende i den norske oljemodellen
Verdens beste vann
KS-leder Gunn Marit Helgesen: Vil ha større lokalt handlingsrom og reduserte forventninger til kommunene
Jan Tore Nygård om urealistiske krav i moderne rekruttering: Den perfekte kandidaten finnes bare på papiret:
Tore Øvrebø: Fra OL-utøver til toppidrettssjef