Ledelse
Mellomlederens vanskelige følelsesliv
Mellomlederens mellom barken og veden-konflikt sementeres når endring og omstilling står for døren, viser en ny doktoravhandling. Det kan rett og slett bli for mye følelser.
Hulda Mjøll Gunnarsdottir er førsteamanuensis ved Institutt for sosialfag ved Universitetet i Stavanger, og har selv vært mellomleder i kommunal sektor. I sin ferske doktoravhandling har hun sett på presset mellomlederne blir utsatt for i endringssituasjoner. Hva skjer egentlig når mellomlederen ikke får lov til å fortelle de ansatte om hva som skjer videre? Skal mellomlederen vise følelser? Og hva er egentlig viktigst? Den daglige driften, endringen, eller de ansattes trivsel?
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
Egil Matsen bli ny rektor ved Handelsskolen BI
Ønsker velkommen til «mega-lederens» tidsalder
Motstrømspartiet som kan blåse bort
Sykefravær, stress og lederens handlingsrom
Trump antyder at han kan trekke Ice ut av Minneapolis
Mest leste artikler
Diskrimineringsnemnda og Kirkerådet: Leder degradert etter kontroversiell rasismeavgjørelse
Kunstig intelligens og arbeidsliv: Fire scenarier for 2035
Norge svarer ESA: Innleieregler og EØS-avtalen under lupen
Betyr endringene i arbeidsmiljøloven som kom 1. januar at det blir færre arbeidsmiljøsaker om krenkelser og trakassering?
Jobb & karriere: Hvordan håndtere økt sykefravær og stress i arbeidsmiljøet