Ledelse
Nicolay Skarning er arbeidsrettekspert. Han mener Bolstad har et poeng, men at lovgivningen ikke bør justeres.
Advokatfirmaet Kvale
– Ikke juster lovgivningen
Tom Bolstad har et poeng når han sier at utviklingen der oppsigelsesvern byttes mot etterlønnsavtaler må diskuteres. Men lovgivningen bør ikke justeres, sier arbeidsrettekspert Nicolay Skarning.
– Tom Bolstad har et poeng, men jeg synes ikke man skal gjøre noe med lovgivningen her. Dette kan overlates til partenes avtale. Ledere, særlig toppledere har et svakere vern og bør derfor tenke nøye igjennom hva som skal stå i avtalen, påpeker Skarning, partner i advokatfirmaet Kvalie og ekspert på arbeidsrett.
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
– Tjenende ledelse er krevende, men effektivt
Makt ikke viktigst i lederskap
«Tjenende lederskap», der ansatte settes først, var negativt for lønnsomheten
Rekordmange studerer ved fagskole
Forsvarsbudsjettet øker kraftig – mens diplomatiet slankes
Mest leste artikler
Torbjørn Aas om når styring tar plassen til ledelse: Derfor må offentlig sektor styres bedre
Studentenes reaksjon på kunstig intelligens handler ikke bare om jobber, men om læring, kritisk tenkning og et mer krevende arbeidsliv.
Norsk studie: Toppledere lar personlige verdier og følelser styre beslutninger
Anthropic ber om KI-pause: Reell advarsel eller smart PR-stunt?
Marlen Lauritsen/Silje Finnskog Jensen: Lederflukt er den største sikkerhetsrisikoen i norsk næringsliv