Annonse
Illustrasjonsfoto. Foreldrepermisjon regnes med i ansettelsestiden, bemerker DP-juristene. Foto: Kai Pilger / CC

Kan ansatte nektes permisjon for utdanning?

Spørsmål: Vi har en ansatt som har søkt utdanningspermisjon etter arbeidsmiljøloven § 12-11. Hun har kommet inn på et organisert utdanningstilbud, og har vært i arbeidslivet i fem år tilsammen. Hun har vært hos oss i to og et halvt år, men har i løpet av ansettelsesperioden hatt ett års foreldrepermisjon. Regnes slik permisjon med i kravet om to års ansettelsestid hos oss? Vi synes det passer dårlig at hun skal ha ny permisjon nå igjen.

Les resten med abonnement fra
Løpende abonnement for privatpersoner. Fornyer på fullpris (125,-) - første mnd kr
20,-
Prøv nå
Ingen bindingstid
Jeg har allerede abonnement
Vil du ha regningen rett til bedriften? Klikk her

Spør DP-juristene

Har du spørsmål om arbeidsrett?

Advokat og partner Kari Bergeius Andersen ved Advokatfirmaet Storeng, Beck & Due Lund, svarer hver uke på lesernes spørsmål om arbeidsrett.

Med seg har hun Benedicte Hille, Ingeborg Kristine Lind, Kristian Foss Aalmo, Helene Larsen Brustad og Sindre Dahl Christensen. Tjenesten er gratis.

Send dine spørsmål til redaksjonen eller advokat Kari Bergeius Andersen.

Les alle spørsmål og svar her!


Annonse

Spør DP-juristene

Har du spørsmål om arbeidsrett?

Advokat og partner Kari Bergeius Andersen ved Advokatfirmaet Storeng, Beck & Due Lund, svarer hver uke på lesernes spørsmål om arbeidsrett.

Med seg har hun Benedicte Hille, Ingeborg Kristine Lind, Kristian Foss Aalmo, Helene Larsen Brustad og Sindre Dahl Christensen. Tjenesten er gratis.

Send dine spørsmål til redaksjonen eller advokat Kari Bergeius Andersen.

Les alle spørsmål og svar her!


Annonse